W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu statystycznego badania sposobu wykorzystania strony.
Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że akceptują Państwo ich użycie.

Komunikat

2014-09-04
Komunikat

Zarząd Ela-compil Sp. z o.o. informuje, iż w dniu 25 sierpnia 2014 roku zawarta została umowa z firmą Gretsch-Unitas GmbH, w wyniku której firma GU nabyła 50 % udziałów w kapitale zakładowym Ela-compil Sp. z o.o. Tym samym Ela-compil Sp. z o.o. wiąże się kapitałowo z koncernem GU.

 

Koncern GU jest m.in. właścicielem spółki Ela-soft GmbH – dotychczasowego partnera strategicznego Ela-compil Sp. z o.o. Powyższa transakcja pozwoli na ściślejszą współpracę pomiędzy obiema firmami i zwiększy udział Ela-compil Sp. z o.o. w pracach rozwojowych nad systemem zarządzania GEMOS oraz nowymi produktami.

 

Gretsch-Unitas GmbH została założona w roku 1907 przez Victora Gretscha. Obecnie przedsiębiorstwem zatrudniającym ponad 3700 pracowników w 50 zakładach produkcyjnych i spółkach dystrybucyjnych w 35 krajach zarządzają bracia Julius i Michael von Resch. Roczna sprzedaż spółki plasuje się na poziomie około 500 milionów Euro, dzięki czemu koncern jest wiodącym producentem techniki branży okiennej i drzwiowej, automatycznych systemów wejściowych i systemów zarządzania budynkiem. Pod egidą wiodących na rynku marek GU, BKS i FERCO koncern zapewnia swoim klientom „przewagę wspartą systemem”.

 

Rocznie koncern GU produkuje i sprzedaje około 30 000 artykułów z branży techniki okiennej i drzwiowej, automatycznych systemów wejściowych oraz systemów zarządzania budynkiem. Od ponad 100 lat grupa GU nie tylko projektuje pojedyncze produkty, ale również oferuje indywidualne i kompleksowe rozwiązania dla dużych projektów. Dzięki współpracy pomiędzy architektami, projektantami i producentami powstają produkty stanowiące harmonijne połączenie wizjonerskiej architektury z innowacyjną technologią.

 

Powrót