Centrala CSP SAP DSO w budynkach

Pożar stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających w budynku. Może być także źródłem ogromnych zniszczeń. Aby mu skutecznie zapobiegać, warto zainwestować w niezawodne i nowoczesne instalacje przeciwpożarowe. Ich rolą jest sygnalizowanie zagrożenia oraz uruchamianie urządzeń, ograniczających rozprzestrzenianie się ognia w obiekcie.

Niezawodność i funkcjonalność ochrony ppoż.

Niezawodne i łatwe w obsłudze instalacje przeciwpożarowe to obowiązkowe wyposażenie każdego budynku. Ochrona przeciwpożarowa mienia i ludzi to nie jest coś na czym należy oszczędzać, ale innowacyjne i bezpieczne rozwiązania z zakresu ochrony ppoż. można odpowiednio dopasować do własnych potrzeb, zmniejszając tym samym koszty ich eksploatacji.

Ela-compil dysponuje sprawdzonymi i wysoce zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Nasza wiedza jest wynikiem ponad 25-letniego doświadczenia oraz nieustannych testów przeprowadzanych na oferowanych przez nas produktach – wszystko aby móc zaoferować Państwu w pełni bezpieczne i innowacyjne instalacje przeciwpożarowe.

Instalacje przeciwpożarowe SAP, CSP, DSO w budynkach – błyskawiczne wykrycie zagrożenia

System alarmu pożarowego, znany pod skrótem SAP ostrzega o pojawieniu się zagrożenia pożarem. Jest to podstawowy element automatyki przeciwpożarowej, zakładany w centrach handlowych, budynkach przemysłowych, magazynach, biurowcach i wielu innych obiektach o dużej powierzchni. Wiele z tych rodzajów budynków musi obligatoryjnie zostać wyposażonych w skuteczne i gwarantujące bezpieczeństwo instalacje przeciwpożarowe. Ma to na celu zabezpieczenie cennego mienia, ale także ochronę zdrowia i życia wszystkich osób przebywających w obiekcie.

Centrala CSP – jak działa kluczowy element systemu?

Centrala CSP zwana potocznie systemem SAP odbiera sygnał z rozmieszczonych w budynku czujek i detektorów i poprzez przekazanie sygnału do centrali FPM+, który odpowiada za realizację scenariusza pożarowego, uruchamia inne urządzenia instalacji przeciwpożarowej. Centrala sygnalizacji pożarowej (CSP) od Ela-compil posiada budowę modułową, pozwalającą na zbudowanie instalacji rozproszonej. Centrala CSP umożliwia bezproblemową komunikację pomiędzy pozostałymi częściami systemu oraz wymianę informacji z systemami nadrzędnymi. Liczba oraz umiejscowienie pozostałych modułów są w pełni zależne od rodzaju i powierzchni obiektu oraz preferencji klienta.

Centrala sygnalizacji pożarowej CSP od Ela-compil

Ela-compil oferuje wyłącznie wysokiej jakości systemy, gwarantujące natychmiastową reakcję w odpowiedzi na zagrożenie. Oferowane przez Ela-compil centrale SAP posiadają modułową budowę, co ułatwia stworzenie połączeń pomiędzy elementami systemu przeciwpożarowego.

Każda centrala CSP oferowana przez firmę Ela-compil została opracowana w oparciu o zaawansowaną, innowacyjną technologię, o dużej skuteczności. Centrale umożliwiają zintegrowane zarządzanie systemem odcięć pożarowych, wentylacją przeciwpożarową, systemem wspomagającym ewakuację i wieloma innymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi. Ponadto, są to urządzenia niezwykle uniwersalne i łatwe w integracji. Ela-compil gwarantuje, że oferowane centrale SAP są kompatybilne nawet z urządzeniami innych producentów.

Instalacje przeciwpożarowe DSO w budynkach – w trosce o bezpieczeństwo

Dźwiękowy system ostrzegawczy, czyli DSO informuje o zagrożeniu pożarowym poprzez komunikaty głosowe lub odpowiednie sygnały. Dzięki temu osoby przebywające w budynku mogą niezwłocznie udać się w stronę wyjść ewakuacyjnych i uniknąć niebezpieczeństwa. Instalacje przeciwpożarowe DSO uruchamiają się po otrzymaniu sygnału z systemu sygnalizacji pożarowej. Komunikaty mogą być nadawane automatycznie lub przez operatora.

Niezawodne instalacje przeciwpożarowe w budynkach DSO od Ela-compil

Ela-compil zajmuje się projektowaniem oraz wykonywaniem systemów przeciwpożarowych, uwzględniających instalacje przeciwpożarowe SAP, urządzenia DSO, SO i inne, chroniące przed zagrożeniem pożarem. Wszystkie te urządzenia są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów oraz charakterystyki budynków, w których zostaną zainstalowane. Instalacje przeciwpożarowe DSO od Ela-compil są wynikiem wieloletniego doświadczenia, popartego regularnymi testami systemów przeciwpożarowych. Najwyższą jakość oferowanych produktów potwierdzają liczne certyfikaty.

Powiązane tematy:

  • centrala sap
  • centrala csp
  • instalacje sap i dso
  • instalacje przeciwpożarowe dso
  • instalacje przeciwpożarowe sap
  • instalacje przeciwpożarowe w budynkach