Przepisy regulujące ochronę przeciwpożarową w budynkach są bardzo restrykcyjne. Co więcej, większość wymagań, które stawiane są nowo powstałym obiektom są dosyć kosztowne. Żeby jednak zapewnić sobie skuteczne zabezpieczenia, warto wdrożyć takie rozwiązania, które nie tylko zoptymalizują koszty, ale jednocześnie świetnie sprawdzą się w konkretnym budynku i będą sprawnie zapobiegać pożarom. Takim narzędziem jest oferowany przez nas Fire Protection Manager (FPM+), czyli system przeciwpożarowy, dzięki któremu sterowanie wszelkimi urządzeniami przeciwpożarowymi będzie znacznie łatwiejsze.

Jak wybrać właściwy system przeciwpożarowy?

Bezpieczeństwo to kwestia, o której powinni pamiętać wszyscy inwestorzy oraz właściciele takich obiektów jak np: centra handlowe, biurowce czy banki. Każdy z nich wyróżnia się jednak inną specyfiką budowy oraz zastosowanymi rozwiązaniami. Właśnie o tym należy pamiętać wybierając odpowiednie urządzenia przeciwpożarowe. Żeby były one jak najbardziej skuteczne powinny być ze sobą zintegrowane, co pozwala przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo. Oferowany przez nas system przeciwpożarowy to matryca, dzięki której możliwe jest sprawowanie kontroli nad wszelkimi urządzeniami biorącymi udział w scenariuszu przeciwpożarowym, które są dostępne w obiekcie. Co ważne, jest ona uniwersalna, dzięki czemu bez przeszkód zintegruje rozwiązania pochodzące od różnych producentów. Oznacza to, że oferowany przez nas system przeciwpożarowy można zastosować w budynkach o różnej użyteczności.

Dlaczego warto zainwestować w system przeciwpożarowy?

System przeciwpożarowy zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia wewnątrz budynku i przyspiesza ewakuację przebywających w firmie osób. Modułowa budowa FPM+ pozwala na szybkie stworzenie rozproszonej instalacji, w oparciu o centralę Fire Matrix. System Fire Protection jest wyjątkowo elastyczny w konfiguracji i można go bez przeszkód rozbudowywać, gdy nastąpi taka potrzeba. Co więcej, energooszczędne rozwiązania wpływają na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, mimo całodobowej pracy systemu.

Podstawowym elementem systemu jest centrala przeciwpożarowa FPM+. Urządzenie centralne FPM+ pełni funkcję komunikacyjną między pozostałymi modułami systemu. Nasz system przeciwpożarowy integruje wszystkie urządzenia przeciwpożarowe w obiekcie, a także zbiera informacje oraz wymienia je z nadrzędnymi systemami, takimi jak BMS. Z centralą łączą się sterowniki, odpowiadające za zamykanie przeciwpożarowych klap odcinających i umożliwiające kierowanie urządzeniami, biorącymi udział w akcji ratowniczo-gaśniczej. Fire Matrix posiada możliwość ręcznego sterowania. Konfiguracja systemu jest niezwykle prosta, podobnie jak jego obsługa.