Obecnie zanim budynek zostanie oddany do użytkowania, musi przejść szereg kontroli, które potwierdzą jego bezpieczeństwo. Dotyczy to przede wszystkim zabezpieczenia wszystkich osób, które znajdują się w środku. Co więcej, odpowiednia ochrona jest nie tylko istotna ze względu na ludzi, ale również na sam obiekt. To wszystko sprawia, że normy stawiane nowo powstałym budynkom są coraz bardziej restrykcyjne. Właśnie dlatego wiele inwestorów decyduje się na odpowiednio dopasowany system bezpieczeństwa, który wykorzystując nowoczesne rozwiązania znacząco wpływa na jakość zabezpieczeń w budynku.

System bezpieczeństwa – dlaczego warto mieć go w swoim budynku?

Kompleksowe zarządzanie budynkiem to propozycja dla wszystkich dużych obiektów, ponieważ nie tylko wpływa na bezpieczeństwo w budynku, ale jednocześnie znacznie ułatwia funkcjonowanie poszczególnych urządzeń. Na system bezpieczeństwa składają się takie elementy jak różnego rodzaju czujki i detektory, które podłączone są do instalacji elektrycznej, wentylacyjnej czy grzewczej. Dzięki odpowiednio dopasowanym urządzeniom możliwe jest skuteczne weryfikowanie i kontrolowanie ich pracy, poprzez informacje, które trafiają do systemu. W ten sposób wszelkie najważniejsze dane znajdują się w jednym miejscu, co pozwala szybko i skutecznie wykryć ewentualną awarię, usterkę czy niebezpieczeństwo.

Co gwarantuje system bezpieczeństwa?

Wszystkim naszym klientom oferujemy profesjonalne wdrożenie całego systemu, który będzie integrował wszystkie urządzenia, znajdujące się w danym obiekcie. Pozwoli to na ich łatwą obsługę oraz monitoring.

GEMOS zaawansowany PSIM jest nowym standardem integrującym różnorodne systemy i aplikacje bezpieczeństwa, pozwalającym na ich kontrolę przez spójny, przejrzysty i jednorodny interfejs użytkownika. Interfejs ten umożliwia zbieranie i korelację zdarzeń z wielu urządzeń, rozproszonych systemów informacyjnych i bezpieczeństwa, takich jak CCTV (z analizą wizyjną), kontrola dostępu, wszelkiego rodzaju czujniki czy systemy BMS i SMS. Zaawansowany system bezpieczeństwa bezpośrednio przekłada się na poziom bezpieczeństwa w obiekcie.