Prezentując nasze produkty, staramy się podkreślić skalowalność systemu GEMOS. Może on być instalowany zarówno w nowo powstających obiektach, jak również tych już istniejących. Dzięki swej budowie system może być też rozbudowywany.
Przykładem takiej rozbudowy jest przeprowadzona w latach 2015-2016 modernizacja systemów bezpieczeństwa, przeprowadzona w obszarze budynków administracyjnych oraz w układzie nawęglania Elektrociepłowni Żerań i Siekierki.
MODERNIZACJA ISTNIEJĄCYCH SYSTEMÓW
Modernizacja przeprowadzona w Elektrociepłowniach Żerań i Siekierki zakładała zastosowanie platformy GEMOS do integracji (wizualizacji i sterowania) systemów SSP, liniowego detektora temperatury, detektorów wczesnych faz tlenia, a także centralnej detekcji CO i CH4 w zbiorniku biomasy, systemu automatyki procesu nawęglania oraz systemu CCTV wraz z analityką i detekcją powstawania dymu i ognia.
W 2016 roku rozpoczęta została realizacja drugiej części projektu, polegającego na zamontowaniu systemu gaszenia za pomogą mgły wodnej.
System GEMOS wraz z centralami sterującymi FPM+ pozwala na automatyczne i ręczne sterowanie zaworami, umożliwia nadzorowanie wszystkich parametrów pompowni, szafek sterujących, przycisków i sygnalizatorów. Instalacje są obsługiwane z poziomu kilku stanowisk roboczych, pracujących pod kontrolą dwóch redundantnych serwerów umieszczonych zarówno w postaci infrastruktury fizycznej jak i wirtualnej.
JAKIE SĄ ZALETY PÓŹNIEJSZEJ ROZBUDOWY SYSTEMU GEMOS?
Na początku powstawania inwestycji może pojawić się dylemat, czy warto inwestować w zaawansowany, ale droższy system?
Struktura systemu zarządzania GEMOS oraz jego skalowalność pozwalają na początkową implementację systemu bezpieczeństwa w najprostszej, a tym samym tańszej wersji, a następnie jego stopniową rozbudowę i modernizację na miarę potrzeb. Opcja ta pozwala na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, a jednocześnie umożliwia ograniczenie kosztów inwestycji na samym początku jej powstawania.